תוספים מזינים מומלצים לכלבים

ישנם הרבה רכיבי מזון בעלי ערך תזונתי ובריאותי גבוה שהוספתם לתזונה היומית של הכלבים יסייעו לשיפור מצבם הבריאותי, יחזקו את מערכת החיסון, יתמכו במניעת התפתחות מצבים בריאותיים שונים או פשוט ישלימו את תזונתם בוויטמינים ומינרלים חיוניים.

לא חייבים לשלב את הכל יחדיו. אני אף עם לא בעד בהעמסה, גם לא של דברים טובים. וצריך לדעת לעשות הכל במידה ובמינונים נכונים בהתאם לצרכים הייחודיים של כלבכם.

שמן קוקוס

בעל סגולות אנטי בקטריאליות, אנטי ויראליות ואנטי פטרייתיות. שמן זה עשיר בחומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3, 6 ו – 9.

נמצא שיכול לסייע בהתמודדות עם בעיות עור ופרווה, קשיי עיכול ותמיכה במרפקים.

מינון מומלץ – ½ כפית לכל 5 ק"ג ממשקל גוף

יש לזכור כי מדובר בשמן/שומן ולכן יש לתת במידה זהירה בכדי שלא לגרום לשלשולים. מומלץ להתחיל ברבע מינון ולהעלות בהדרגה עד להגעה למינון המלא. כמו כן, אין לתת תוספת של שומנים לכלבים הסובלים מדלקת לבלב.

שמן דגים

כמו שמן הקוקוס, שמני דגים עשירים בחומצות אומגה 3 ו – 6. גוף הכלבים יודע להפיק משמנים אלה חומצות EPA ו – DHA נחוצות בצורה יעילה יותר מאשר ממקורות צמחיים של אומגה 3.

שמן הדגים מסייע להתמודדות עם בעיות מפרקים וגידים, הוא נוגד חמצון מצוין, מחזיר ברק לפרווה ומגן על העור.

מינון – 150 EPA לכל 5 ק"ג ממשקל גוף.

יש לזכור כי מדובר בשמן/שומן ולכן יש לתת במידה זהירה בכדי שלא לגרום לשלשולים. מומלץ להתחיל ברבע מינון ולהעלות בהדרגה עד להגעה למינון המלא. כמו כן, אין לתת תוספת של שומנים לכלבים הסובלים מדלקת לבלב.

ספירולינה

מדובר באצה מזינה במיוחד שמהווה מקור מעולה למגוון רחב של וויטמינים ומינרלים חיוניים. בנוסף, היא מהווה נוגד חמצון חזק מאוד המגן על התאים כנגד נזק של רדיקלים חופשיים והיא מכילה כמויות גדולות של כלורופיל שעוזר מאוד בניקוי הדם והגוף מרעלנים.

מינון – 1/8 כפית לכל 5 ק"ג ממשקל גוף.

כורכומין

אין מדובר בתבלין כורכום שאנו משתמשים במזון אלא בחומר הפעיל של השורש המרוכז הנקרא כורכומין. הוא בעל סגולות אנטי דלקתיות חזקות במיוחד ואנטי גידוליות. הוא מנקה רעלים, מועיל לפעילות תקינה של הסחוס ומפחית גזים.

מינון – 30 מ"ג לכל 1 ק"ג ממשקל גוף.

ג'ינג'ר

השורש מצוין כנגד בחילה ונחשב כטוניק למערכת העיכול. כלומר, מסייע להפחית כאבי בטן וגזים.

מינון – 1/2 כפית שורש מגורד לכל 5 ק"ג ממשקל הגוף.

קינמון

התבלין הוא בעל סגולות אנטי דלקתיות ומסייע למניעת התרבות חיידקים. כמו כן, הוא מסייע להתמודדות עם סכרת באמצעות וויסות רמות הסוכר בדם. הוא מסייע גם להתמודד עם דלקות שמרים.

מינון – 1/8 כפית לכל 5 ק"ג ממשקל הגוף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *