כללים להכנת מזון ביתי לכלבים

לדעתי התזונה הטובה ביותר שאנחנו יכולים להעניק לכלבים שלנו היא אותה תזונה שאנחנו אוכלים – מזון ביתי מרכיבים אמתיים ומזינים שעברו תהליך עיבוד מינימלי, המחוזקת בתוספי תזונה ההופכים את את התפריט למלא.

תזונה כזאת אינה אומרת לתת רק עוף מבושל עם אורז או רק עוף טרי עם ירקות. ממש לא. כלבים צריכים לאכול תפריט מגוון שגם יהיה מאוזן מבחינת החלבונים והפחמימות שבו וגם יספק את כל רשימת הוויטמינים והמינרלים הנדרשים בכדי לקיים את בריאות הכלבים לאורך השנים.

במאמר זה אני רוצה להעניק לכם את הכללים הבסיסיים בהכנת תפריט ביתי מאוזן ומלא.

איזון תזונתי

זכרו – הכלב שלכם אינו זאב. ולכן אינו צריך לאכול כאילו היה זאב בטבע.

הכלב שלכם הינו חיית בית מבויתת בעלת צרכים תזונתיים שונים לחלוטין מאשר זאב החי בטבע.

כלבכם מקבל טיפול רפואי טוב יותר, הוא חי בסביבה בעלת טמפרטורה מבוקרת, מקבל תזונה מסודרת ואינו נדרש לרוץ ביערות עשרות קילומטרים בכדי לשמור על טריטוריה ולצוד. בנוסף, המבנה הגנטי שלו שונה מהותית מזה של אבותיו הזאבים ומערכת העיכול שלו בנויה לעיכול פחמימות.

איזון תזונתי אומר שאנו צריכים להעניק לכלבנו את כל אבות המזון בצורה מסודרת. כלומר, שכל ארוחה תכיל מקורות לחלבון, שומנים, וויטמינים ומינרלים. ארוחה מסודרת אינה צריכה להיות מתכון שרק נשמע טעים אלא צריכה לכלול בשר, שומן, פחמימה וירק. פירות לרוב מתווספות כחטיפים.

אם נאכיל את הכלב בתפריט לא מאוזן, שחסרים בו וויטמינים, מינרלים, חלבון או שומן, יכולים להיווצר חוסרים תזונתיים. אלה אולי לא יראו מידית אולם עלולים להופיע לאורך השנים, במיוחד כאשר הכלב מתבגר.

חישוב כמויות

כמויות האכלה במזון ביתי הן שונות מאשר במזון מסחרי יבש ואינן מחושבות באופן זהה.

גורמים המשפיעים על כמות האכלה כוללים בין היתר את משקל הכלב, הגיל שלו, רמת הפעילות היומית ומצבו הבריאותי. ולמרות אלה, לאחר שקובעים את כמות האכלה הנדרשת, יש לעקוב על מצבו הגופני של הכלב למשך כשבועיים ולראות האם חלים שינויים. במידה ויש עלייה או ירידה במשקל, אנו צריכים להתאים את כמות האכלה בהתאם.

כמות האכלה במזון ביתי לרוב נעה בין 2.5% ממשקל הגוף של הכלב ועד 5% ממשקל הגוף. נוכל לתת לעיתים גם 2% במידה ואנו נדרשים לתפריט ירידה במשקל והצד הגבוה של 5% מתייחס לגורים צעירים.

אפשר גם להתייחס לכמויות הכלליות האלה כקו מנחה בסיסי –

גורים – לכל משקל גוף של 1.5 ק"ג – 3 ק"ג – יש לתת 1/2 כוס מזון ליום או כ – 230 קלוריות

בוגרים – לכל משקל גוף של 5 ק"ג – 10 ק"ג – יש לתת 1/3 1 כוסות מזון ליום או 350-570 קלוריות

הכנת המזון

הדרך הנוחה ביותר להכנת המזון היא פשוט בישול הרכיבים יחדיו בסיר. אם יש מים נותרים אז לסנן אותם ולאחר הבישול, לאפשר למזון להתקרר, לטחון את הרכיבים יחדיו ולחלק למנות יומיות.

את המנות היומיות ניתן לשמור במקרר למשך יומיים והיתר להקפיא.

מזון מפשירים במקרר ולא על השיש.

אני לא ממליצה לתת לכלבים חלבון נא אלא לאחר בישול בלבד. החשש הוא לא עבור הכלבים. כלבים בוגרים ובריאים לא יחלו במידה והבשר נגוע בפתוגנים כגון סלמונלה. החשש הוא עבור גורים, כלבים מבוגרים או כאלה בעלי מערכת חיסון פגועה וכמובן עבורנו. הכלבים יכולים להעביר אלינו את החיידקים באמצעות ליקוק.

כשעוקבים אחר מתכון חשוב לעשות זאת במדויק. כלומר, אם רשום לתת חלק מסוים בבשר או איבר פנים אז לשלב אותו ולא להשמיט. כל שינוי ממתכון מסודר עלול להוביל לחוסרים תזונתיים.

בנוסף, במתכונים הכמויות לרוב רשומות ביחידות משקל כגון גרמים ולא לפי יחידת מידה של כוס. לכן, בישול ביתי, מומלץ שיהיה משקל בבית. לפחות בארוחות הראשונות שמכינים עד אשר לומדים להכיר את המשקלים והנפחים של כל רכיב.

רכיבי המזון

כמו שאנחנו בוחרים את התזונה לעצמנו, כך חשוב שנתייחס לרכיבי המזון של כלבנו ונבחר מזונות שהיינו אוכלים אנו. נשתדל באמת לתת רכיבי מזון איכותיים. אני לא אומרת שיש לבחור באורגני וכדומה אבל כן להשתדל לתת רכיבים מזינים. לדוגמא, שיבולת שועל במקום חיטה.

גם לכלבים מותר לאכול פחמימות כגון פסטה או פתיתים אולם אני לא ממליצה את זה על בסיס יומי בדיוק כפי שלא הייתי ממליצה לנו לאכול ככה מדי יום.

מקורות חלבון – יכולים להיות מבעל חיים או צמחיים. לדוגמא, עוף, הודו, דגים, בקר או ביצים. וגם, קטניות כגון שעועית, אפונה, עדשים וחומוס. מעבר למקורות החלבון העיקרי של המזון, אנו צריכים לשלב גם איברי פנים כגון כבד או טחול שיהוו מקור לוויטמינים ומינרלים חיוניים.

מספקים חומצות אמינו המרכיבות את תאי הגוף של הכלב, המוגלובין ומאפשרים איחוי רקמות ובניית תאים.

מקורות שומן – יכולים להיות ממקור של בעל חיים כגון עור, שומן ושמן דגים לדוגמא, או ממקורות צמחיים כגון שמן קוקוס, שמן פשתן וכדומה. שומנים ממקור חי מומרים ע"י כלבים בצורה יעילה יותר לחומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 (EPA, DHA) ולכן מומלצים יותר.

מספקים אנרגיה זמינה, בידוד תאי עצב, וויסות טמפרטורה ותפקוד תקין של תאי הגוף.

פחמימות – יכולים להיות מורכבים מדגנים (כגון אורז, חיטה, שעורה, שיבולת שועל) או ירקות עמילניים כגון תפוח אדמה. אלה צריכים להיות בכמות מאוזנת במזון ולא להוות את רובו. כמו כן, אני תמיד ממליצה על שילוב של פחמימה פשוטה ומורכבת בכדי לשלוט ברמות הסוכר בדם.

מספקות אנרגיה לטווח ארוך, סיבים תזונתיים המסייעים לפעילות עיכול תקינה ומגוון וויטמינים ומינרלים חיוניים.

ירקות – ירקות שונים מספקים מגוון שונה של וויטמינים ומינרלים ולכן אני ממליצה לשלב בכל ארוחה לפחות 2 ירקות בצבעים שונים. ולגוון בין הירקות לאורך הזמן. ירקות יכולים לכלול בין היתר – עלים ירוקים (תרד, קייל, פטרוזיליה, כוסברה, בזיליקום, בוק צ'וי), שעועית ירוקה, גזר, פלפלים, בטטה, דלעת, כרובית, ברוקולי, סלרי.

וויטמינים ומינרלים שונים הם חיוניים למגוון התפקידים של איברי הגוף כגון ראייה תקינה, בריאות הפרווה והעור, עצמות חזקות, בריאות מערכת החיסון ועוד.

רכיבים אסורים למאכל – אתם מוזמנים לקרוא את רשימת הרכיבים האסורים בקישור כאן.

האכלה עצמה

אני ממליצה לתת לפחות שתי ארוחות ביום לכלבים בוגרים ולפחות 3 ארוחות לגורים.

הקיבה של הכלבים מפרקת את המזון בצורה של מעיכה וסיבוב. כאשר הקיבה מכילה יותר מדי תוכן, הפעולות הללו לא אפקטיביות והעיכול אינו מיטבי. לכן, מומלץ על מספר ארוחות ולא לתת ארוחה אחת גדולה.

בנוסף, האכלה חופשית אינה מומלצת גם מבחינת חוסר השליטה שלנו בכמויות האכלה, הגוף אינו יודע מתי הוא הולך לקבל יסודות מזון ולכן לא פועל בצורה מיטבית וגם כל פעם שהכלב חוזר לקערה הוא מוסיף ריר שמרטיב את המזון ויכול להוביל לצמיחת חיידקים עליו.

כמו כן, לאחר 20 דקות יש להרים את הקערה ומזון שלא נאכל יכול או להישאר לארוחה הבאה במקרר או להיזרק לפח. אין להשאיר מזון ביתי מעבר לכך עקב התפתחות פתוגנים בטמפרטורת החדר.

לסיכום,

הכנת מזון ביתי היא הטובה ביותר לכלבנו, אולם אינה דבר של מה בכך ואין הכוונה רק לקחת עוף ואורז או עוף וירקות. יש לעשות זאת בצורה מסודרת ומפוקחת המשלבת מגוון רכיבים ותוספי תזונה מתאימים שיספקו יחדיו תזונה מאוזנת ומלאה.

לכולנו יש את הרצון לתת את התזונה הטובה והמתאימה ביותר לחברנו אבל חשוב שנדע מה אנחנו נותנים ואיך עושים זאת נכון.

אני תמיד שמחה לייעץ ולענות על כל שאלה ואני שמחה שיש גם אפשרות של מזון מוכן וטבעי שאני ממליצה עליו בלב שלם כאלטרנטיבה להאכלה ביתית – ללמוד יותר על המזון לחצו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *