הכינו כלבכם לחורף – ג'ינג'ר לכלבים

החורף מתקרב, וג'ינג'ר הוא בדיוק הרכיב שיכול לסייע לכלבים שלנו להישאר חזקים ובריאים.

שורש הג'ינג'ר, אשר הוא מאותה משפחה כמו שורש הכורכום, נמצא בשימוש אלפי שנים כמסייע למערכת העיכול , בעיקר כנגד בחילה. אולם, זהו ממש לא השימוש היחיד שלו. למעשה, ההטבות הפוטנציאליות שלו נעות מהתמודדות עם ארטריטיס ועד סרטן.

ג'ינג'ר מכיל לפחות 477 כימיקלים, הכוללים שמנים חיוניים, בטא קרוטן, חומצה אלפא לינולאית, חומצה אסקורבית, קמפור, קפסאיצין וג'ינג'רול.

השורש נחשב כזרז ומעורר ונועד להחיות ולהגביר את הפעילות של מערכות איברים שונות.

 

הטבות של הוספת ג'ינג'ר לכלבים

ניקוי רעלים

אכילה של השורש הטרי תורמת להפרשת זיעה ולכן טובה עבור ניקוי והרחקת רעלים מהגוף. זה מיטיב עם כלבים הנמצאים במצב בריאותי ירוד.

בחילה

ישנן סיבות רבות מדוע כלבכם עלול לסבול מבחילה והקאות. הן נעות מוירוס, בחילת נסיעה, מזון שאינו מתאים עבורו ועוד. לא משנה מהי הסיבה, מעט ג'ינג'ר עלול לסייע להפחית אותן עקב התכונות נוגדות העווייתות שלו.

גזים

ג'ינג'ר מכיל אנזים בשם zingibain המסייע למזון לעבור דרך מערכת העיכול בקלות רבה יותר ולכן מפחית את תחושת הנפיחות, הגזים או העצירות.

זיהומים

בכדי לחזק את הכלבים לפני החורף או כלבים בעלי מערכת חיסון חלשה (בעת זקנה או הסובלים ממחלה כרונית) מומלץ להתחיל לתת ג'ינג'ר בצורה קבועה. נמצא ששורש ג'ינג'ר טרי עשוי להיות יעיל כנגד נגיפים של דרכי הנשימה עקב תכונות של נוגד עוויתות.

ארטריטיס ומחלות דלקתיות

מאחר וארטריטיס הינו מצב דלקתי וג'ינג'ר הוא בעל סגולות נוגדות דלקות, שילובו בתפריט היומי יכול להוביל להקלה בתסמינים.

סרטן

מאחר ותהליכים דלקתיים משחקים תפקיד חשוב בהתפתחות סרטן, כאן שוב התכונות האנטי דלקתיות של הגינג'ר משחקות תפקיד חשוב. כמו כן, ג'ינג'ר מסייע גם בחיזוק המערכת החיסונית ולכן הוא חשוב בהתמודדות עם המחלה.

 

כיצד לתת ג'ינג'ר לכלבים

ג'ינג'ר מגיע בצורות רבות, ביניהן אבקה, קפסולה, תמצית, תה או שורש טרי.

בכדי לתת שורש טרי, יש לקלפו ולקצוץ את השורש. יש לתת 1/2 כפית לכלבים מתחת 16 ק"ג, 1/4 כפית לגזעים מיניאטוריים, 3/4 כפית לגזעים גדולים.

ניתן לשלב עם המזון.

 

תמונה מ – Ottawa Valley Dog Whisperer

 

הזהרות

ג'ינג'ר נחשב גם כמדלל דם ולכן יש להימנע מלתת אותו לכלבים לאחר או לפני ניתוח או כלבות לפני המלטה. הוא יכול גם להוריד את רמות הסוכר בדם ולחץ הדם ולכן מומלץ להתייעץ עם הוטרינר במידה והכלב סובל מסכרת או כל סוג של מחלת לב.

 

Please follow and like us:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *