תזונה לניקוי רעלים

תזונה לניקוי רעלים

עבור בני אדם, המגמות התזונתיות הן לעבר אכילת תפריטים נקיים ומזון אמתי. יש יותר ויותר מודעות לסיכונים הבריאותיים באכילת תזונה מעובדת והצורך לניקוי רעלים המצטברים בגוף. וכמו אצל בני האדם, כך צריך להיות עבור חיות המחמד שלנו. הבסיס לתזונה לניקוי רעלים לחיות מחמד הוא שימוש ברכיבי מזון אמתיים, עיבוד מינימלי והוספת תוספים מזינים.

תזונה לניקוי רעלים חשובה במיוחד עבור חיות מחמד הסובלות ממחלות כרוניות שונות, בעלות מערכת חיסון חלשה, בגיל זקנה או בעלות מערכת עיכול רגישה.

הנחיות עבור תזונה לניקוי רעלים לחיות מחמד

ספקו מים טריים

מים הם רכיב הכרחי לחיים בריאים ויש להם תפקידים רבים בגוף חיית המחמד. המים משנעים חומרים חיוניים ופסולת בגוף, הם מרככים ומפרקים את המזון במערכת העיכול, ממסים חומרים ותרכובות שונות בתאים ומחוצה להם ועוד.

חשוב שתמיד תהיה אספקה של מים טריים בקערה או מקור מים זורמים (שחתולים אוהבים לדוגמה).

השתמשו ברכיבי מזון מזינים

הגוף, בעיקר בזמנים של חולשה כתוצאה מסיבה רפואית, זקוק לנוטריאנטים בכדי לקיים את עצמו. ההמלצה היא שהנוטריאנטים יגיעו ממקורות של מזון אמתי ופחות ממקורות סינתטיים. הנה רשימת מקורות טובים לויטמינים ומינרלים ממזון:

ויטמין A: כבד, פירות וירקות צהובים וכתומים, עלים ירוקים, ביצים, פפאיה, ביצים, מנגו

ויטמין C: פירות יער, פלפל אדום, כבד, מנגו, פפאיה, ברוקולי, בננה, תפוח

ויטמין E: דגנים מלאים,זרעי פשתן, כבד, תרד, ברוקולי, מנגו, ביצים, בטטה

ויטמין D: כבד, ביצים, סרדינים, סלמון, מקרל

משפחת ויטמין B: כבד, אבקת מורינגה, דגנים מלאים, אפונה, ברוקולי, הודו, עוף, בננה, ביצים, עלים ירוקים

אבץ: בשר אדום, עוף, הודו, זרעי דלעת, חומוס, תרד

מגנזיום: עלים ירוקים, זרעי פשתן, זרעי דלעת, בננות, דגים

סלניום: בקר, כבד בקר, עוף, ביצים, סרדינים, טונה, הודו, תרד

כמו כן, ניתן להוסיף תוסף נוטריאנטים ממקור אמתי שיספק את כל המגוון בצורה נוחה.

בצעו ניקוי רעלים באמצעות סופר מזונות

לגוף חיות המחמד, כמו שלנו, יש נטייה לצבור רעלים מהמזון והסביבה שלו. הרעלים (כגון מתכות כבדות מהמזון, כימיקלים ורכיבים סינתטיים, זיהום חיצוני כגון עשן מכוניות וסיגריות ועוד) מצטברים באיברים השונים, מחלישים את הפעילות שלהם ובכך נפגמת רווחת ובריאות חיית המחמד. ניתן לסייע לגוף בכך שנעזור לו גם להוציא ממנו את החומרים שהצטברו וגם לחזק את התאים באמצעות נוגדי חמצון.

לגוף חיות המחמד יש מספר מנגנוני ניקוי – הכבד, הכליות, דרכי הלימפה, מערכת הנשימה והעור.

אם נשלב תוסף של סופר מזונות ירוקים נוכל לסייע לאיברים בניקוי הרעלים באמצעות הוצאת המזהמים החוצה. השימוש במזונות ירוקים מנקה רעלים ומספק נוטריאנטים חיוניים ממקור אמתי ונוגדי חמצון המגנים על תאי הגוף והאיברים.

חזקו את מערכת העיכול

גוף חיות המחמד פועל בצורה האופטימלית כמערכת העיכול פועלת בצורה האופטימלית. כלומר, בכדי שהתאים והאיברים יקבלו את חומצות האמינו, השומנים, האנרגיה, הוויטמינים והמינרלים הנחוצים, אלה צריכים להתפרק ולהיספג בצורה טובה ע"י מערכת העיכול. אם מערכת העיכול לא תצליח במשימתה, הגוף לא יתפקד הכי טוב שהוא יכול.

בכדי שמערכת העיכול תתפקד בצורה טובה אנו צריכים ספק לה קודם כל מזון איכותי ובעל נעכלות טובה. רכיבים מזון אמתיים מתעכלים בקלות והם בעלי ערך ביולוגי גבוה, כלומר, שהגוף מקבל מכל רכיב את המקסימום של יסודות מזון וחומרי הזנה.

בכדי לסייע לחיות מחמד המתמודדות עם מצב בריאותי כזה או אחר, אנו יכולים לחזק את מערכת העיכול בכך שנוסיף לה תוסף של פרוביוטיקה ואנזימי עיכול.

הוספת חיידקים פרוביוטיים מסייעת לשחזר ולחזק את אוכלוסיית הבקטריות החיוביות במערכת העיכול, בעיקר באם חיית המחמד מקבלת אנטיביוטיקה או תרופות אחרות שיכולות לפגום באוכלוסייה הקיימת. פרהביוטיקה מתרחשת באופן טבעי ברכיבי מזון עשירי סיבים כגון ברוקולי, תרד, גזר וסלק, ולכן שילוב פרוביוטיקה עם רכיבי אלה יהיה האופטימלי.

אנזימי עיכול תומכים מאוד בבריאות מערכת העיכול בכך שכאשר חיית המחמד מתמודדת עם מחלה, יכולת הייצור העצמאית של האנזימים נפגמת ולכן הוספה חיצונית היא הכרחית בכדי לוודא עיכול וספיגה נאותים של המזון.

לסיכום

ביצוע צעדים אלה יכול לסייע מאוד לחיות מחמד המתמודדות עם מצבים בריאותיים שונים. האכלה בתפריטים נקיים לניקוי רעלים מובילה לחיזוק כלל מערכות הגוף בכך שגם מפחיתה עומס שנוצר ע"י המזון המעובד והרכיבים שבו וגם דואגת לחזק באמצעות אספקת יסודות מזון חיוניים ומזינים.

תוצאות ניקוי הגוף יכולים לכלול רמות אנרגיה גבוהות יותר בקרב כלבים בעת זקנה כמו גם פעילות קוגניטיבית חדה יותר, פרווה מלאה ומבריקה יותר, עור בריא, פחות גירודים ונשיכות, ועוד. כאיבר הגדול ביותר, העור משקף לרוב את מצב מערכת החיסון כולה.

אלה רק נקודות כלליות שיעזרו לכם לקבל כיוון לגבי האכלה נקייה של חיות המחמד. למידע יותר ממוקד לגבי חיית המחמד שלכם, אתם מוזמנים לפנות אלי.

Please follow and like us:
error

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *