ה – FDA חוקר קשר אפשרי בין מזון ללא דגנים למחלת לב בקרב כלבים

ב – 12 ליולי, 2018, ארגון ה – FDA האמריקאי הכריז כי הוא חוקר קשר אפשרי בין מזונות ללא דגנים לכלבים ומחלת לב מסוג קרדיומיופתיה מורחבת (DCM) בקרב כלבים.

בנוגע ל DCM

זוהי מחלה של שריר הלב המובילה למצב של לב מורחב שיכול לגרום לאי ספיקת לב. הגורמים למחלה אינה ידועים אבל יש השערה כי בעיקרם הם גנטיים. גזעים גדולים (כגון דנים ובוקסרים) נוטים יותר לסבול מ – DCM. במידה ותופסים את המחלה בזמן, ניתן לעיתים לשפר את פעילות הלב באמצעות טיפול תרופתי ושינוי תזונתי, כל עוד המחלה לא נגרמה כתוצאה מגנטיקה.
סימנים מוקדמים למחלה הם ירידה באנרגיה, שיעול, קושי לנשום ואירועים של נפילות.

קשר אפשרי לתזונה

ה – FDA בתקופה האחרונה החל לקבל דיווחים על עשרות מקרים של DCM בקרב גזעים שאינם נוטים לפתח את המחלה. אלה היו בעיקר גולדן רטריבר, וויפט, שיטסו, בולדוג, שנאוצר מיניאטורי וכלבים מעורבים.

החוקרים הבחינו כי כלבים אלו ניזונו ממזונות שהכילו אפונה, עדשים, קטניות או תפוחי אדמה (או החלבון, עמילן או סיבים שלהם) כחלק מהרכיבים הראשונים במזון. הדיווחים הראו כי הכלבים אכלו מזון זה כמקור התזונה העיקרי שלהם בין כמה חודשים לשנים לפני אבחון המחלה. רכיבים אלה הינם נפוצים יותר במזונות המוגדרים "ללא דגנים". אין התייחסות של ה – FDA למותג כזה או אחר אלא רק לרשימת הרכיבם והקשר האפשרי שלהם על המצב הבריאותי.

נכון לכתיבת שורות אלה, עדיין אין קשר מוחלט בין הימצאות הרכיבים במזון לבין היווצרות המחלה.

חוסר בטאורין?

החשד העיקרי של ה – FDA הוא כי חוסר בטאורין הוא הגורם העיקרי להיווצרות DCM בקרב הכלבים החולים. טאורין היא חומצת אמינו שאינה חיונית למעשה עבור כלבים ולכן אין חובה בהוספתה למזון הכלבים המסחרי. אולם, ישנם גורמים תזונתיים (מקור החלבון, סוג הסיבים ותהליך עיבוד המזון) ומאפייני הכלב הספציפיים (גזע וצרכים קלוריים) המשפיעים על יעילות ייצור הטאורין ע"י הגוף. לדוגמא, המקור המוביל לטאורין הוא בחלבון ממקור עוף ויש מחקרים המראים כי סיבים מסויימים (כגון BEET PULP הנפוץ מאוד במזונות מסחריים) משפיעים לרעה על ספיגת הטאורין בגוף (עד כדי מצב שמוביל לחוסר תזונתי).

הצורך בהוספת טאורין לתזונת חתולים כבר בוסס בעבר, אולם לא קיים שום קשר אמפירי בכדי לקשר בין DCM לתפריט של כלבים. ייתכן שעכשיו מתחילים להיווצר הראיות שתומכות בהשפעות של חוסר טאורין גם בקרב כלבים והחשיבות של תזונה מלאה ומאוזנת.

גם במקרים הנוכחיים הנבדקים ע"י ה – FDA וגם במקרים קודמים, כלבים רבים אובחנו כסובלים מ – DCM כאשר לחלקם רמות נמוכות של טאורין ולאחרים רמות תקינות. לכן, עדיין קשה לומר בשלב זה כי המחלה נגרמה כתוצאה מחוסר בטאורין.

מזון ללא דגנים

המגמות היום בשוק הם למזונות ללא דגנים, לפחמימות ייחודיות או לרשימת רכיבים מצומצמת. הדגש של היצרנים הוא שיווקי ולהיות מובילים בחדשנות או השגת עניין הבעלים וכתוצאה מכך יכולים להגיע לקיצוניות מבחינת רכיבים ופורמולות שאינן מאוזנות (בעיקר בנוטריאנטים שאינם חובה).

לדוגמא, ידוע בתזונה של בני אדם, כי יש לשלב ביחד עם קטניות גם אורז (או דגנים אחרים) בכדי להגיע לפרופיל חומצות אמינו מאוזן ומלא. אולם, על מנת לעמות בקריטריון של "מזון ללא דגנים", יצרני מזון לכלבים לא מבצעים את השילוב הזה ולכן פרופיל חומצות האמינו הופך חלקי בלבד.

יש לזכור כי קטניות ותפוחי אדמה אינם רכיבים רעים בפני עצמם. להפך, הם רכיבים איכותיים מאוד אשר תורמים חלבון, סיבים שונים ומיקרונוטריאנטים אחרים לתזונה היומית של הכלבים. אולם, הם ממש אינם שלמים בפני עצמם ולכן צריכים להוות גורם תומך בתזונה ולא לקחת חלק עיקרי בה. לדוגמא, יצרנים שמשתמשים בחלבון אפונה כתוספת עיקרית לחלבון הבשרי, עמילן תפוח אדמה כחומר מגבש, קטניות כמקור פחמימה יחיד וכדומה.

הבעיה האפשרית במזונות עשירים בקטניות

קטניות כפי שציינתי עשירות בחלבון ומכילים פיטונוטריאנטים בעלי יתרונות רבים לבריאותה הכללית של חיית המחמד. אולם, הם מכילים כמויות גדולות של אוליגוסכרידים מסיסים (פחמימה מורכבת המכילה סיבים תזונתיים מסיסים). בכמויות קטנות אלה מסייעים, אולם בכמויות גדולות הם בעייתיים מאוד למערכת העיכול ומשנים את האיזון של המעי. כלומר, התוכן הופך יותר נוזלי והתוצאה היא צואה רכה, שלשול וגזים. כמו כן, הסיבים משנים את מחזוריות הטאורין ע"י הכבד והפחתה של ניצול המינירלים ע"י הגוף.

עודף הקטניות יכול לתרום גם לחוסר איזון וסיכון להימצאות רמות נמוכות מהנדרש של חומצות אמינו אחרות כגון מתיונין וציסטאין.

שורה תחתונה

החקירה של ה – FDA רק בחיתוליה ולכן אי אפשר לקפוץ לשום מסקנה. ייקח זמן ומחקר נוסף עד שהם יוכלו לקבוע קשר וודאי בין מזונות ללא דגנים לבין היווצרות DCM בקרב כלבים. נכון לעכשיו הם פרסמו את החשדות שלהם כי הם חשו אחריות ליידע את הציבור בסימנים המוקדמים של המצב ושלא יקבלו מידע שגוי ממקורות אחרים וכמו גם בכדי לעודד קבלת פניות נוספות במידה וישנן.

אל תקפצו למסקנות ותהיו סבלניים. קבלו החלטות תזונה מושכלות ואל תעדיפו מזון אחד על משנהו רק כי הוא ללא דגנים.

אני ממליצה לשלב סוגים שונים של מזונות בכדי לא להסתמך רק על מזון אחד שיכול להיות חלקי וכמו כן, לא להימנע מלהאכיל מזונות המכילים דגנים מזינים. מבחינה מביולוגית אין סיבה להימנע משילוב דגנים בתפריט הכלבים.

והכי חשוב, אם אתם רואים שינוי במצבו הבריאותי של כלבכם, פנו מייד לוטרינר.

Please follow and like us:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *