בחירת מזון לחיות מחמד

הבחירה הטבעית – קבלת החלטה מודעת בבחירת מזון

כשזה מגיע להאכלת בני משפחתכם הפרוותיים האהובים על ארבע, יש לכם מספר בחירות  – להאכיל במזון מסחרי יבש או משומר, להכין את המזון בעצמכם, או להאכיל במזון מסחרי נא, מבושל או מיובש. מזון נא או מבושל (בטמפרטורות נמוכות), באם מסחרי או בהכנה ביתית, נופל תחת הקטגוריה של מזון טבעי.

במאמר זה אני מפרטת את הסיבות העיקריות שלדעתי עליכם לקחת בחשבון בבחירת מזון לחיות המחמד. ומדוע עליכם לשקול מעבר לתזונה טבעית.

מותאם ביולוגית

בני אדם וחיות מחמד צריכים לאכול תזונה שמתאימה למאפיינים הביולוגיים שלהם, או כפי שהרעיון נקרא – תזונה מותאמת ביולוגית. לאחר סקירת אלפי שנות תזונה, מומחים טוענים כי תזונה מאוזנת עבור כלבים צריכה להכיל סביב 80% מקורות חלבון, שומנים ועצמות וסביב 20% פחמימות. חתולים צריכים לאכול סביב 90-95% מקורות חלבון, שומנים ועצמות ורק סביב 5-10% ירקות.

כשמסתכלים על מזון יבש ניתן לראות מייד שהוא עשיר יותר מדי בפחמימות. פירוק המקרו-נוטריאנטים מראה כי המזונות מכילים בממוצע – 26% חלבון, 15% שומן ו – 55% פחמימות.

זה אומר שרוב המזונות היבשים המעובדים לא מתקרבים אפילו ליחסי המקרו-נוטריאנטים הנכונים ולכן הם אינם מתאימים ביולוגית.

נקודה חשובה נוספת לכך שהמזון אינו מתאים ביולוגית הוא העובדה שמזונות יבשים מכילים פחות מ – 10% לחות; בהשוואה למזון נא טרי או מבושל שמכילים מעל 60% לחות. עובדה זו רלוונטית במיוחד עבור חתולים. מאחר ומחקרים מראים שהאכלת חתולים בלעדית במזון יבש יכולה ליצור התייבשות כרונית קלה, אשר מובילה לעומס על הכליות.

בניגוד לאמונה הרווחת, מזונות מסחריים משומרים ויבשים הפכו נפוצים רק סביב 1950. שתי שיטות הכנת המזון – אקסטרוזיה וריטורט – משתמשים בטמפרטורות גבוהות (לעתים מעל 250 מעלות צלזיוס) אשר גורמות להשפעות עצומות על איכות המזון.

השפעות החום

מחקרים שבוצעו ע"י המכון לחקר הסרטן, אוניברסיטת ג'ון הופקינס בארה"ב ובית החולים המלכה אליזבת' בלונדון הראו כי בישול בשר בטמפרטורות גבוהות יוצר 17 חומרים מסרטנים. חומרים אלה נקראים בצורה קולקטיבית אמינים הטרוציקליים (HCA'S). הם מפריעים למבנה הגנטי של הגוף ונראה שגורמים לסרטן בחיות.

מחקר נוסף מצא שעיבוד בחום גורם לתגובה משותפת של סוכרים וחומצות אמינו במה שידוע כתגובת מיילרד (המעניקה למזון את צבעו החום). זאת משפיעה על זמינות חומצות האמינו החיוניות ופעילות האנזימים. כמו גם על ספיגת וניצול מתכות על ידי הגוף. בנוסף, היא אחראית להיווצרות רכיבים מסרטנים וגורמי מוטציות הנקראים אמינים ארומטיים הטרוציקליים (HAA'S).

בשנת 2002, חוקרים בשבדיה וארה"ב גילו כי חימום מזונות עתירי פחמימות יוצר רכיב הנקרא אקרילאמיד אשר נחשב כמסרטן אפשרי. מחקרים שבוצעו על חיות הראו כי הוא גורם למוטציות גנטיות, השפעות נוירו-רעילות וסרטן.

חומרים מלאכותיים

מחקרים הראו כי החומרים המשמרים BHT ו – BHA גורמים לשברים ברצף הגנטי, מוטציות וסטיות בכרומוזומים. הם מגבירים את הסיכון לגידולים וגורמים לסרטן בחיות מעבדה. למרות שהם אסורים לשימוש בחלק ממדינות אירופה, הם עדיין נמצאים בשימוש בארה"ב.

קרגינן (Carrageenan ) הוא רכיב המופק מאצות ונמצא בשימוש כמייצב ומעבה במזונות משומרים ועלול לגרום לכיבים במערכת העיכול וסרטן.

חומר משמר בעייתי נוסף הוא אתוקסיקווין (Ethoxyquin ) המקושר לחוסר פוריות, ילודים מעוותים ופציעות בכבד, כליות ושלפוחית השתן.

מונוסודיום גלוטמאט (MSG), לרוב בשימוש כמעצים טעמים, הוא משדר כימי אשר עלול להוביל לפגיעה בתאי מוח ומקושר להשמנת יתר ואלרגיות.

אלה רק חלקיק מהרכיבים המלאכותיים המצויים במזון לחיות מחמד. תוספים אחרים כוללים: רכיבים אנטימיקרוביאליים, מתחלבים, משפרי טעם, מגבשים, מייצבים, מעבים ועוד. הרכיבים הסינטטיים המצויים ביותר הם תוספי הנוטריאנטים. יותר ויותר מידע מצטבר המקשר בין רכיבים סינטטיים לבעיות בריאותיות מדאיגות כגון היפראקטיביות, חששנות, כיבים בקיבה, קוליטיס, מחלות מעי דלקתיות, סרטן ועוד.

נוטריאנטים סינטטיים לעומת טבעיים

טיפול בחום הורס את הויטמינים והמינרלים הטבעיים המצויים במזון. לכן, יצרני המזון צריכים להחזיר אותם בצורה סינטטית בכדי לעמוד בדרישות התזונתיות.

הגוף סופג נוטריאנטים סינטטיים בצורה שונה מאשר את אלה הטבעיים. זאת מאחר שמזון אמתי מכיל לא רק נוטריאנט בודד אלא מגוון רחב של ויטמינים, מינרלים, רכיבים תומכים ואנזימים המאפשרים שימוש אופטימאלי ע"י הגוף. בלעדי אלה, הגוף לא מסוגל להשתמש בנוטריאנטים סינטטיים באותה יעילות. התוצאה היא שכמות קטנה של ויטמין ממקור מזון מלא היא הרבה יותר פונקציונאלית ואפקטיבית תזונתית מאשר כמות גדולה של ויטמין טהור סינטטי. לדוגמא, גזר בודד מכיל בערך 200 נוטריאנטים ופיטונוטריאנטים שעובר בצורה סינרגטית יחדיו בכדי להיספג ולהשתלב בצורה הטובה ביותר בגוף.

יתר על כן, מאחר והמבנה המולקולארי של נוטריאנטים סינטטיים הוא שונה, הם מתקבלים על ידי הגוף כסמים. לכן, הם עלולים לאורך זמן להפריע לפעילות המטבולית התקינה של הגוף.

ויטמינים סינטטיים המסיסים בשומן (כגון A, D, E ו – K) עלולים להיות מסוכנים מאחר והם מצטברים בכבד וברקמות שומן. לכן, עלולים להוביל לרעילות.

מבחינת ויטמינים המסיסים במים כגון C ו – B, אלה לא נאגרים בגוף אלא העודף מופרש בשתן. האם עובדה זאת הופכת אותם לבטוחים יותר?

נערך מחקר שנועד לבחון את ההשפעות של ויטמין C סינטטי על יעילות פעילות ספורטיבית אצל כלבים. מחקר זה הראה, כי בניגוד להנחה הרווחת שכנוגד חמצון, הוויטמין עוזר להגן על השרירים מנזקי חמצון; בפועל, תוספת של ויטמין C אסקורבט, פגעה בשריר בכך שהגדילה לחץ מתהליכי חמצון ודיכאה תהליכים תאיים קריטיים של התאקלמות לפעילות. פעולה זו גם הפריעה למערכת החיסון של הגוף והפחיתה את היכולת להתנגד לזיהומים ומחלות.

כנקודה אחרונה, בואו נביט על צריכת מגה כמויות של נוטריאנטים סינטטיים מנקודת מבט אבולוציונית. מחקרים הראו כי גוף חיות המחמד מותאם מבסיסו לקבל מקסימום הזנה ממינימום מזון. חוקרים מאמינים שזה נובע מ"גנים להישרדות" (או LONGEVITY GENES). מטרתם היא להגביר את יכולת השרידות כשהמזון פחות זמין באמצעות שדרוג יכולות ניצול האנרגיה מהמזון, חיזוק השרירים, ושיפור היכולת להתמודד עם לחץ ורעב.

זה אומר שכל דבר שגורם לעודף או חוסר איזון בגוף חיית המחמד יכול להיות רעיל או דלקתי.

 

תרשו לי לחזור על נקודה אחרונה זו – עודף וחוסר איזון יכול להיות רעיל ודלקתי – ובואו נביט על מזון מסחרי יבש או משומר – יש בהם עודף של פחמימות, עודף של חומרים משמרים ורכיבים מעבים, עודף של חומרים סינטטיים…. הם יבשים יותר מדי, מעובדים יותר מדי, ועוד…

זוהי אינה תזונה מאוזנת כפי הטבע התכוון עבור חיות המחמד שלנו, ולנו יש את האחריות לקבל את ההחלטות עם מירב המידע.

 

** זהו תרגום של המאמר שכתבתי עבור בלוג לתזונה טבעית מקנדה – https://www.wildatheartpets.com/blogs/news

 

REFERENCES

Unlocking the canine ancestral diet: healthier dog food the ABC way

Gomez-Cabrera MC, Domenech E, Romagnoli M, Arduini A, Borras C, Pallardo FV, Sastre J, and Vina, J. Oral administration of vitamin C decreases muscle mitochondrial biogenesis and hampers training-induced adaptations in endurance performance. American Journal Clinical Nutrition. 2008 Jan; p. 87(1), p. 142-9.

Davies KJ, Packer L, Brooks GA. Biochemical adaptation of mitochondria, muscle, and whole-animal respiration to endurance training. Arch Biochem Biophys 1981; p. 209, p. 539-54.

Chi-Tang Ho. Maillard Reaction and Health Aspects. Mol. Nutr. Food Res. 2006, p. 50, p. 1099 – 1100.

Timothy A. Allen, David J. Polzin and Larry G. Adams, "Renal Disease", small animal clinical nutrition, 4th edition, Walsworth publishing company, 2000, p. 582.

Facts about Vitamin A and Carotenoids, from the National Institutes of Health's Office of Dietary Supplements.

Schultze R. Kymythy, Natural Nutrition for Cats

Chassaing, B. et al. Nature http://www.dx.doi.org/10.1038/nature14232 (2015).

Gomez-Cabrera MC, Borras C, Pallardo FV, Sastre J, Ji LL, Vina J. Decreasing xanthine oxidase-mediated oxidative stress prevents useful cellular adaptations to exercise in rats. J Physiol 2005;567:113-20.

Chemicals in Meat Cooked at High Temperatures and Cancer Risk -https://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/diet/cooked-meats-fact-sheet

Marshall RJ, Scott KC, Hill RC, et al. Supplemental vitamin C appears to slow racing greyhounds. J Nutr 2002; p. 132.

Vitamin A Toxicity from http://www.vitamindcouncil.org/newsletter/2008-december.shtml

 

 

 

Please follow and like us:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *